X

Залиште свій номер і ми вам зателефонуємо

Системи обліку позицій

Банк надає можливість вибору системи обліку позицій:

  • Хеджингова MetaTrader 4, в якої кожна угода є і позицією
  • Нетінгова MetaTrader 5, в якої в одному інструменті можливо мати тільки одну позицію

Ви можете спробувати різні типи рахунків відкрив новий демо-рахунок, та вказавши чи ні "використовувати хеджування" при реєстрації.

Щоб змінити спосіб обліку позицій Вам потрібно закрити всі позиції та звернутися до колл-центру.

За замовчуванням рахунки відкриваються в хеджинговій системі обліку.

Хеджингова система

Ця система обліку дозволяє мати на рахунку безліч торгових позицій по одному і тому ж інструменту, в тому числі - різноспрямованих.

Якщо по торговому інструменту є відкрита позиція і трейдер здійснює нову угоду (або спрацьовує відкладений ордер), відбувається відкриття нової позиції. Існуюча позиція не змінюється.

Нижче наведено приклад здійснення двох угод на покупку EURUSD об'ємом 0.5 лота кожна:

Результатом виконання цих угод стало відкриття двох окремих позицій.

Нетінгова система

Ця система обліку передбачає, що в один момент часу на рахунку може бути тільки одна відкрита позиція по одному і тому ж символу:

  • Якщо по інструменту існує позиція, при здійсненні угоди в тому ж напрямку відбувається нарощування обсягу цієї позиції.
  • При здійсненні операції в зворотному напрямку відбувається зменшення обсягу існуючої позиції, її закриття (при здійсненні операції в обсязі, рівному обсягу поточної позиції) або розворот (якщо обсяг протилежної угоди більше поточної позиції).

При цьому не має значення, в результаті якої дії відбувається угода в протилежному напрямку - в результаті виконання ринкового ордера або спрацьовування відкладеного.

Нижче наведено приклад здійснення двох угод на покупку EURUSD об'ємом 0.5 лота кожна:

Результатом виконання цих угод стала одна спільна позиція об'ємом 1 лот.

Вплив системи обліку

Залежно від системи обліку позицій на рахунку, деякі торговельні функції платформи поводяться по-різному:

  • Для закриття позиції в системі нетінгу досить зробити торгову операцію по тому ж символу і в тому ж обсязі, але в зворотному напрямку. Для закриття позиції в системі хеджингу явно виберіть команду "Закрити позицію" в контекстному меню позиції.
  • В системі хеджингу неможливо розгорнути позицію. Фактично буде здійснено закриття поточної позиції і відкриття нової із залишковим об'ємом.
  • В системі хеджингу з'являється нова умова для розрахунку маржі - хеджирована маржа.

Тип торгової операції Close By

Для рахунків з хеджинговим урахуванням позицій існує вид торгових операцій - закриття зустрічної позиції. Ця операція дозволяє одночасно закрити дві різноспрямовані позиції по одному і тому ж інструменту. Якщо зустрічні позиції мають різну кількість лотів, то відкритим залишиться тільки один ордер з двох. Його обсяг буде дорівнює різниці лотів двох закритих позицій, а напрямок позиції і ціна відкриття - більшою (за обсягом) позиції. 

У порівнянні з одиночним закриттям двох позицій, закриття зустрічній дозволяє заощадити трейдеру один спред:

  • При одиночному закритті трейдер двічі платить спред: закриває покупку за меншою ціною (Bid), а продаж - по більшій (Ask).
  • При зустрічному закритті, для закриття першої позиції використовується ціна відкриття другої позиції, а для другої позиції - ціна відкриття першої.