Украинская гривна

Банк Альянс зробив повноцінну біржову торгівлю ECN на базі банку - ціни і ліквідність формуються виходячи із виставлених ордерів самого банку та його клієнтів. Тому для торгівельних інструментів за гривню діють особливі торгівельні умови.

Торгівельні умови:

  • Валютна пара: USDUAH.ECN
  • Маржинальні вимоги: 300%
  • Час роботи: з 10:00 до 17:00 в робочі дні
  • Комісія: 200 пунктів за кожну угоду (2 копійки)
  • Своп довгої позиції: 50 пунктів (0.5 копійки)
  • Своп короткої позиції: 0
  • Потрійний своп: п'ятниця

Біржова торгівля та біржова книга

Біржа ECN зводить покупця з продавцем за найкращими цінами та в доступному обсязі. Для валютних пар першої та другої категорії це не критично, тому що практично завжди присутні бажаючі купити та продати торгівельний інструмент. В торгівельних інструментах за гривню потрібно завжди враховувати ринкову ситуацію. У цьому допоможе біржова книга - ордери на покупку/продаж за найкращими цінами та їх обсяги.

В платформі Metatrader 5 біржову книгу можливо відкрити за допомогою контекстного меню, як на зображенні:

Сама біржова книга виглядає наступним чином:

Із книги ми бачимо, що на даний момент на ринку присутня заява на продаж 15.000 USDUAH.ECN за найкращою ціною 27.7900 та наступна заява на продаж 110.000 за ціною 27.7930.

Якщо виставити біржовий ордер на купівлю 0.5 торгівельного інструмента USDUAH.ECN (50.000 доларів США за гривню), то ордер наповниться в обсязі 15.000 за ціною 27.7900 присутньому на рику, та залишком 35.000 за ціною 27.7930. Кінцева позиція 0.5 складеться з двох угод за середньою ціною 27.7921.

Лімітні ордери

Лімітні ордери на купівлю/продаж виставляються аналогічно іншим торгівельним інструментам та потрапляють у біржову книгу формуючи тим самим ринок. Але важливу роль відіграє параметр наповнювання лімітного ордеру

  • "Вернуть" - у разі часткового виконання ордер із залишковим об'ємом не знімається, а продовжує діяти.
  • "Все/Ничего" - дана політика виконання означає, що ордер може бути виконаний виключно в зазначеному обсязі. Якщо на ринку не присутній достатній обсяг фінансового інструменту, то ордер не буде виконаний. Необхідний обсяг може бути складений з кількох пропозицій, доступних в даний момент на ринку.
  • "Все/Частично" - у даному випадку трейдер погоджується здійснити операцію по максимально доступному на ринку обсягом в межах зазначеного в ордері. У разі неможливості повного виконання ордер буде виконаний на доступний обсяг, а невиконаний обсяг ордера буде скасований.